Noorte Alfa – mis see on

Artikkel ajakirjast Oleviste, detsember 2008.

Mõtteid noorte Alfast kogus ja pani kirja kursuse eestvedaja Nete Tutsu, kes töötab koolis kultuuriloo

Nete Tutsu

õpetajana. Nete on lisaks paar aastat koordineerinud Oleviste Piiblikooli, aidanud teha noorte teenistusi, jpm. Kuni selle suveni oli Nete perenimeks Ungru, augustis abiellus ta Avo Tutsuga.

Miks me peaksime eristama kahte Alfat?
Noorte Alfa on sisu poolest kursus nagu Alfa ikka, aga “pakitud” noortele arusaadavamal viisil. Inimeste soovid ja vajadused muutuvad ajas. Jumaliku armastuse sisu jääb muutumatuks. Noorte Alfa eesmärk on rääkida teemadest läbi noori endid puudutavate näidete, kaasates tehnilisi abivahendeid ja ka mänge. Kusjuures tegijad ise on samuti valdavalt noored!

Kas noortele on oma Alfat üldse vaja?
Kristlike juurtega riigis, Suurbritannias, tehtud uurimus näitab, et 98% lapsepõlves kirikuga seotud olnud noortest lõpetavad kirikus käimise 16-aastaselt. Võib arvata, et Eestis, Euroopa kõige sekulaarsemas riigis, ei pruugi näitajad erinevad olla.
“On oluline, et me ei jääks paigale, kui Jumal midagi uut ja teistmoodi tahab teha,” arvas üks meie alfaline, Mihkel Nõlvak. Usun, et selles mõttes väljendub ka kogu meie meeskonna suhtumine ja ootus järgmiseks, 2009.aastaks.

Selle aasta sügisel (2008, toim) alustas Noorte Alfa ligi 30 osavõtjaga ja 15 vabatahtliku abilisega. Järgnevalt mõned mõtted osalistelt enestelt.

Andreas Vinkel

Andreas Vinkel

Andreas Vinkel:
Minu elu on muutnud eelkõige Alfa väljasõit, kus ma tundsin esimest korda elus Jumala ligiolu ja Püha Vaimu puudutust.

Kadi Vaher

Kadi Vaher

Kadi Vaher:
Eriline uudis oli see, et kuna olen tegelikult luterlane, siis ma ei teadnud, mis see päästmine on. See on päris naljakas tegelikult. Ma käisin eestpalvel esimest korda Oleviste noortelaagris ja tundsin, et olen teistsugune kui varem, aga ei teadnud, mis see on. Seda sain teada alles siin – Alfa kursusel. Olen väga rõõmus, et siia tulin.

Briti Tartes

Briti Tartes

Briti Tartes: : Minu usk Jumalasse on suurenenud ja Jumala asjad on palju selgemaks saanud. Ma olen hakanud palvetama oma lähedaste eest, et nad päästetud saaksid. Ma ise sain päästetud ja kogesin Püha Vaimu.

Martin Vainu

Martin Vainu

Martin Vainu:
Ma olen hakanud rohkem aru saama, et koos Jumalaga võib mu tulevane elu olla mitmeid kordi parem ja mitte ainult teoreetiliselt, vaid selle kohta tuleb ka pidevalt väiksemaid märguandeid.
Olen avastanud, et minu mured ei ole seninägematud juhtumid. Olen aru saanud, et kui rünnakud on tugevamad, siis on arvatavasti ka kuradi hirm minu tuleviku ees suurem.

Anton Beschotnov

Anton Beschotnov

Anton Beschotnov:
Olen saanud palju rohkem tundma Jumalat. Iga kord olen tundnud, et need teemad, millest räägitakse, et saan nendega nõus olla. Kõigel on mõte! Olen julgust saanud sõna võtta Piibli teemadel ning arutada seda teistega. Uudis oli mulle see, et kristlased on väga lõbusad

Categories Alfa | Tags: | Posted on september 6, 2009

.

close window

Jumalateenistused & asukoht

Pühapäeviti kell 10 ja kell 12

Neljapäeviti kell 18:30 palvekoosolek

Reedei kell 18:30 noorteõhtu


Kirik avatud oktoobri lõpuni iga päev kell 10.00-18.00

Torni pääs piletitega: 2 eur / 1 eur


View Larger Map
Lai tn 50
Tallinn, 10133
Tel: 641 22 41